تاپر کیک دایناسور (فیلم آموزشی با توضیحات کامل)

+ نکات مربوط به خمیر مناسب تاپر کیک

تاپر کیک دایناسور

امروز براتون فیلم طرز تهیه یه تاپر عروسکی جذاب به شکل دایناسور رو قرار دادیم. این تاپر کیک با خمیر خوراکی فوندانت تهیه می شه.
اگه قدم به قدم با فیلم و توضیحات ما همراه باشین، به راحتی می‌تونین این دایناسور قشنگو درست کنین. این تاپر به عنوان تاپر کیک، کاپ‌کیک، پاپس کیک و… قابل استفاده‌ست. حتی به تنهایی هم می‌تونه گیفت جذابی برای کودکان باشه.

  • لطفاً ادامه مطلب رو دنبال کنین. در صورت داشتن هرگونه پرسشی، در زیر همین پُست کامنت (پیام) بذارین. در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده خواهد شد.

مواد و وسایل مورد نیاز:

خمیر فوندانت به رنگ های سبز، زرد، قرمز و مشکی

آب معمولی

ماژیک خوراکی مشکی

رنگ خوراکی سفید

ابزار فوندانت

قلمو

خلال دندان

نگهداری خمیر فوندانت و نحوه وزر دادن:

اضافی خمیر رو به خوبی در نایلون یا سلفون بپیچین (هر رنگ جدا). بعد در ظرف دربسته در محیطی خشک و غیرمرطوب نگهداری کنین. اینطوری خمیر خشک نمی شه و به دفعات قابل استفاده ست.

در صورتی که می خواین خمیرو برای بلند مدت نگه دارین باید در یخچال بمونه. اما دقت کنین که بعدش نیاز داره تا کمی در  دمای محیط قرار بگیره. سپس باید به اندازه کافی ور زداده بشه تا دوباره نرمی خودشو به دست بیاره.

قبل از شروع ساخت هر قسمتِ عروسک، خمیر رو خوب ورز بدین. به این شکل که مقدار مورد نیازِ اون قسمت رو از نایلون در بیارین. بعد با استفاده از انگشتان هر دو دستتون (مخصوصاً شستها و سبابه ها) شروع به ورز دادنش کنین. بعد تو کف دستتون به صورت یه گلوله یا توپ درش بیرین. بعد دوباره ورز و الی آخر.

چه زمان خمیر فوندانت آماده ی شکل دهیه؟ یعنی ورز دادن خمیر فوندانت کافیه؟

وقتی که هیچ ترکی نداشته باشه و به اندازه مورد نیاز نرم شده باشه.

  1. ممکنه خمیرتون بعد ورز دادن هنوزم خیلی سفت باشه و مدام ترک بخوره. در این‌صورت مقدار بسیار کمی شورتنینگ رو به کف دستتون بمالین و بعد خمیرو با دست به آرومی ورز بدین. دقت کنین که از مقدار اضافی شورتنینگ استفاده نکنین. چون هم عروسک خیلی دیر خشک می‌شه؛ هم کثیفی‌های محیطو جذب می‌کنه.
  2. ممکنه خمیرتون بعد ورز دادن زیادی نرم باشه و شکل خودشو به خوبی حفظ نکنه. در این‌صورت مقدار بسیار کمی نشاسته ذرت به اون اضافه کنین. بعد خمیرو به آرومی ورز بدین. دقت کنین که اگه از مقدار زیادی نشاسته ذرت استفاده نکنین. چون هم خمیر ترک می‌خوره؛ هم خیلی مات و با لکه‌های سفید دون‌دون می‌شه.

نحوه رنگ کردن خمیر فوندانت:

اگه فقط خمیر فوندانت سفید در دسترستونه، به رنگ‌های ژله‌ای خوراکی نیاز دارین. خمیر فوندانت، رنگ‌پذیری خیلی خوبی داره. پس با نوک یک خلال دندان رنگ شروع و در صورت نیاز اضافه کنین. بعد خمیرو خوب ورز بدین تا کاملاً یکدست شه.

جایگزین ماژیک خوراکی:

در این تاپر به جای ماژیک خوراکی می‌شه از رنگ‌های خوراکی و یه قلموی خیلی نازک مثلاً شماره صفر استفاده کرد (یا بالعکس). حتی می شه برای ابرو یه تیکه کوچیک از خمیر مشکی رو به صورت نوار بینهایت باریک و بلندی در آورد. سپس یه تکه از اونو جدا کرد و به جای ابرو چسبوند. برای نقطه سفید چشم هم می شه از یک توپ خمیر سفید بسیار کوچیک استفاده کرد.

چسب فوندانت:

آب به خوبی به عنوان چسب فوندانت عمل می‌کنه. پس ‌نیاز به خرید چسبهای فوندانتِ گران‌قیمت نیست.

دقت کنین که از مقدار مناسب آب استفاده کنین، وگرنه خمیر خیلی شل و حل می شه. بهترین روش، استفاده از یک قلموی مناسبه. به این صورت که قلمو رو توی آب زده و بعد با یک بار زدن روی دستمال کاغذی آب اضافیش گرفته شه. حالا می تونین قلمو رو روی قسمتی مورد نظر بزنین.

توضیحات و نکات مهم:

۱. حتماً سطح کار، ابزار و دست‌هاتون تمیز، بدون پرز و هرگونه رطوبت باشن. در غیر این‌صورت نتیجه‌ی کار تمیز درنمی‌آد.

۲. با هر خمیر به رنگ دلخواه دیگه‌ای می‌تونین این تاپرو درست کنین. مثلاً دایناسور به رنگ سورمه‌ای هم خیلی قشنگ می‌شه.

۳.  ابزار فوندانت پلاستیکی با قیمت‌های بسیار مناسب از هر لوازم قنادی قابل تهیه‌‌ست. اما اگر هم در دسترس نبود با ابزار مشابهی که تو خونه دارین هم می‌تونین کار کنین. فقط کافیه سخت نگیرین و همین الان دست به کار بشین!

در این سایت براتون فیلم طرز تهیه چند تاپر عروسکی دیگه رو با توضیحات کامل قرار دادیم (لینک‌ها در زیر این پُست). در صورت داشتن هرگونه پرسشی در این رابطه، زیر همین پست کامنت (پیام) بذارین تا در اسرع وقت بهتون پاسخ داده باشه.

*** در صورت تمایل برای شرکت در کلاس‌های آموزشی حضوری و کاملاً عملی (ورکشاپ) تاپرهای پایه و پیشرفته، همچنین کیک های فوندانت با تاپرِ گروه غذا-صنعت توسط مربیان حرفه‌ای، با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید یا در شبکه‌های اجتماعی پیام بدهید. در انتهای ورکشاپ، هنرجویان کارهای خود را به خانه برده و گواهی پایان دوره معتبر از دانشگاه علم و فرهنگ دریافت خواهند کرد.
09303232090

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *