معرفی دوره:

دوره پخت و تزئین شیرینی خشک (سنتی ایرانی)، شامل دو دوره کاملاً عملی و به صورت ورکشاپ (دوره 1/ دوره 2) می باشد که توسط استادانی با تجربه ی حداقل 20 سال در زمینه قنادی برگزار می گردد.

شیرینی های سنتی ایرانی در عین اینکه مواد اولیه ارزان و در دسترسی دارند، با دستورات حرفه ای به راحتی قابل تهیه هستند. این بدان معنیست که در کنار سادگی، قلقل های تهیه خاص خود را هم دارند. همان طور که اصطلاحات به کار رفته در تهیه ی گام به گام آنها هم گاهی متفاوت از دانسته های قبلی هنرجو است. مثلا داغ زدن در روند تهیه ی شیرینی نارگیلی مفهومی است که تنها یک استاد باتجربه و متخصص قادر به توضیح و تبیین کامل آن و اهمیتش در کیفیت نهایی شیرینی می باشد.

با گذراندن دوره اول، هنرجو قادر به تهیه 7 نوع شیرینی خشک با فیلینگها و تزئینات مختلف خواهد بود.

با گذراندن دوره دوم، هنرجو قادر به پخت و تزئین 15 مدل از محبوبترین شیرینیهای سنتی ایرانی به صورت کاملاً حرفه ای و به روش قنادان باتجربه خواهد بود.

شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی

مخاطبان دوره:

کلیه علاقمندان، قنادان، کیترینگها، برگزار کنندگان انواع مجالس عروسی و تولد، برگزارکنندگان همایشها و سمینارها، مدیران کافی شاپها، طراحان کسب و کارهای خانگی، مهد کودک ها

پیش نیاز دوره 1: ندارد

پیش نیاز دوره 2: گذراندن دوره 1

نان برنجی

نان برنجی

سرفصل های دوره 1:

تهیه مربا: آلبالو-سیب-پوست مرکبات (میوه فصل)

تهیه مارمالاد: زردآلو-توت فرنگی-کیوی (میوه فصل)

ذوب و استفاده از شکلات

تهیه نانهای: نخودچی-کشمشی-بادامی-چای-برنجی

تهیه شیرینیهای: مربایی (آلمانی)-شطرنجی

کد دوره: 101/1

شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی

سرفصل دوره 2:

نارگیلی-اسکاتلندی-خرده شکلات-بهشتی-پادرازی-گردویی

تهیه پفکی (مرنگ)

کد دوره: 101/2

آیا از ورکشاپهای آموزشی ما اطلاع دارید؟

در صورت تمایل برای شرکت در کلاس‌های آموزشی حضوری و کاملاً عملی (ورکشاپِ) گروه غذا-صنعت توسط مربیان و اساتید حرفه‌ای در رشته های مختلف آشپزی و شیرینی پزی، با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید یا در شبکه‌های اجتماعی پیام بدهید.

در انتهای ورکشاپ، هنرجویان کارهای خود را به خانه برده و گواهی پایان دوره معتبر از دانشگاه علم و فرهنگ دریافت خواهند کرد.

ارتباط با ما :